realitní makléřka pro Prahu a Mladou Boleslav

Jak ovlivňuje věk žádost o hypotéku

Minimální věk pro získání hypotéky je 18 let, do 75 let věku staršího žadatele by měla být hypotéka doplacena. Hranice 75 let není fixní napříč trhem, u jednotlivých hypotečních bank se liší stejně jako výjimky pro splácení úvěru po uplynutí této hranice.

Věk žadatelů o úvěr ovlivňuje možnost jeho získání stejně jako maximální splatnost. Dále hypoteční banky mohou u žadatelů, kteří dosáhnou 75 let věku během splácení úvěru, vyžadovat sjednání úvěrového pojištění.

Věk žadatele o úvěr ovlivňuje také maximální výši úvěru, kdy žadatelé do 36 let věku mají možnost: - získat úvěr až na 90 % zástavní hodnoty nemovitosti namísto standardních 80 %, - získat úvěr ve výši, kdy jejich celkové zadlužení bude odpovídat 9,5násobku ročních příjmů namísto standardního 8,5násobku, - získat úvěr ve výši, kdy celkové měsíční výdaje dosáhnou hranice 50 % čistých měsíčních příjmů namísto standardních 45 %.

Věk žadatele a jeho vliv na splácení hypotéky zkoumají banky jak v rámci schvalování žádosti o nový hypoteční úvěr, tak v případě refinancování. Před uplynutím fixace úrokové sazby je tedy vhodné informovat se dostatečně předem zejména o tom, jaká je u jednotlivých bank maximální hranice věku pro splácení úvěru a jaké jsou možné výjimky z této hranice.

Zdroj: kurzy.cz

Jak ovlivňuje věk žádost o hypotéku
Státní hypotéky až do šesti milionů
12.12.2021
Odebírejte nové články
Odebírejte nové články
z mého blogu!

Pravidelně pro vás připravuji aktuality ze světa realit a články o všem, co by vás mohlo o prodeji, koupi a investování do nemovitostí zajímat. V mém blogu zároveň najdete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy mých klientů.Stisknutím tlačítka "Odebírat články", souhlasíte se zpracováním osobní data

×

Chráníme Vaše soukromí

Naše společnost používá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat funkčnost stránek a zajištují, aby naše stránky fungovaly bezpečně, neustále se zlepšovaly a přizpůsobovaly vaše vyhledávání. Díky nim dokážeme lépe nabídnout obsah, který pro vás může být zajímavý a užitečný. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním všech cookies.
Více informací
ROZUMÍM   ZAMÍTNOUT