Realitní makléřka pro Prahu a Mladoboleslavsko.Zdarma ocením nemovitost a prodám jí za nejvyšší cenu

Realizované zakázky

Pošta v Doksanech
Realizace №1
Pošta v Doksanech
Zakázka v Doksanech byla o to povedenější, že jsem ji nakonec dokázala proměnit ve výhru pro 2 klienty – majitele nemovitosti a investora, který ji koupil.
 • Případ
  Obrátil se na mě majitel bývalé pošty v Doksanech. Nemovitost se pokusil prodat sám za 900 000 Kč, ale na inzeráty nikdo nereagoval.
Více referenci
 • Jak jsem postupovala

  Nemovitost jsem si zhodnotila a hned mi bylo jasné, že prodávající její potenciál podcenil.

  • Nemovitost leží zhruba 35 km od Prahy po dálnici. Ze stanice Ládví jezdí do města každých 40 minut autobus.
  • Dům je postavený z kamene, takže v zimě drží teplo a v létě chladí. Má vlastní pozemek vpředu i za domem.
  • A navíc leží v krásném prostředí na vysokém břehu řeky mimo povodňovou zónu.

  Všechno tohle z něj dělá ideální místo pro ty, kdo chtějí vlastní dům poblíž Prahy s pohodlným spojením do práce a školy. Dům měl 2 podlaží a vysoké podkroví. Jeho délka umožňovala rozdělit ho na 4 samostatné třípatrové řadové domy s vlastní zahradou a parkováním před domem.

Moje řešení


Nemovitost jsem prodala jako investiční.

Doba realizace: 1 měsíc

Zisk: 400 000 Kč
 • Moje řešení

  Navrhla jsem majiteli, aby zainvestoval do architekta a nechal si vypracovat projekt rozdělení nemovitosti a pozemku na 4 samostatné objekty s povolením k jejich výstavbě. Investiční cena projektu byla 200 000 Kč. Nemovitost jsem nabídla jako investiční za 1,6 milionu Kč investorovi. Developer nemovitost koupil, projekt realizoval a postavil 4 řadové domy. Stavba probíhala po etapách a všechny domy se prodaly – každý za 2 miliony Kč.


Chtěl bych poděkovat Tatianě za profesionální přístup k prodeji mé nemovitosti, konkrétně za to, že viděla její potenciál a navrhla vypracování projektu. Moje nemovitost tak vzbudila zájem developera, kterého mi také našla. Ve výsledku jsem dům prodal za víc, než jsem čekal.

Martin Žemla– majitel nemovitosti

 • 2 část případu

  Tento objekt jsem nabídla svému klientovi - developerovi a on projekt realizoval : postavil 4 řadové domy s parkováním a zahradou. Stavba probíhala po etapách - poté co jsem prodala první dům, začala výstavba druhého atd.  Všechny domy byly prodány obyvatelům Prahy, kteří se chtěli přestěhovat do rodinných domu poblíž Prahy.  Každý dům byl prodán za 2 miliony korun.S Tatianou spolupracuji už několik let a jsem jí vděčný, že mi našla objekt, který mě zajímá. Navíc s projektem a stavebním povolením, které mi umožnilo zahájit stavbu hned po jeho zakoupení. Našla také kupce pro všechny 4 domy. Mohl jsem se tedy věnovat jen výstavbě a nemusel se zabývat realitními úkoly.

Ing. Jan Kučera– developer

Prodej zámku
Realizace №2
Prodej zámku
Prodej zámku
 • Případ

  Zámek ve Velkých Všelisích v okrese Mladá Boleslav byl postaven v roce 1900 českým uhelným magnátem. V restituci ho vrátili dědicům a ti se rozhodli ho prodat. Kontaktovali mě na doporučení jiného mého klienta.

Více referenci
 • Jak jsem postupovala

  Zámek potřeboval kompletní rekonstrukci, protože za léta nepoužívání se jeho stav zhoršil. Potenciální kupci se báli, že objekt je architektonická památka a nároky památkového úřadu na rekonstrukci budou vysoké a nákladné.

  Na základě plné moci od majitele jsem kontaktovala památkový úřad. Ukázalo se, zájmem úřadu je dostat zámek znovu do kondice, a tak vyšli novému majiteli vstříc a netrvali na drahé obnově některých architektonických prvků.

Výsledek


Poté, co nám stavební úřad dal zelenou, jsem objekt prodala. Zámek koupila firma, která staví a pronajímá domovy pro seniory.

Tatiana nám neskutečně pomohla. Nevěřili jsme, že by zámek šlo prodat. Jí navržené řešení nejen urychlilo prodej nemovitostí, ale také nám umožnilo prodat ji o 30 % dráž, než jsme čekali. Chceme jí poděkovat nejen za profesionální přístup, ale i lidskost, s jakou k práci přistupuje.

Josef Mašek, majitel nemovitosti

Nebytový prostor v Michli
Realizace №3
Nebytový prostor v Michli
Nebytový prostor v Michli
Nebytové prostory mohou mít ve velkých městech značný potenciál. Tohle je příklad za všechny.
 • Případ

  Oslovil mě majitel nebytového prostoru v Praze v Michli ohledně prodeje. Objekt se mnoho let nevyužíval a vyžadoval kompletní rekonstrukci, včetně nové elektřiny, vody a kanalizace.

Více referenci
 • Jak jsem postupovala

  Při nabízení nemovitosti jsem zdůraznila umístění v blízkosti stanice metra. Plocha 100 m² umožňovala rozdělit objekt na 4 samostatné garsonky po 22 m². Vzhledem k tomu, že poptávka po malých bytech v Praze je dlouhodobá a vysoká, předložená nabídka zaujala manželský pár, který chtěl koupit 2 byty a následně je pronajímat.

Výsledek


Nebytový prostor jsem prodala. Zájemci nakonec za zamýšlenou částku mohli koupit nemovitost a upravit ji na 4 byty.

Chci Tatianě poděkovat. Díky jejím zkušenostem a servisu jsme celý prodej zvládli dost rychle a se ziskem pro obě strany.

Jan Štepánek– majitel nemovitosti

Dlouhodobě hledáme malé byty v Praze na pronájem. Neuvažovali jsme o možnostech nebytových prostor, ale zaujala nás cena a potenciál prostoru, jak byl popsaný v inzerátu. Můj manžel pracuje pro stavební společnost, takže nás potřeba oprav neděsila. Děkujeme Tatianě za netradiční investiční pohled, pomoc s realizací projektu a následným pronájmem všech 4 bytů.

Andrea a Jan Bilkovi, investoři do nemovitosti

Bydlení z aukce
Realizace №4
Bydlení z aukce
Bydlení z aukce
 • Případ

  Manželský pár chtěl koupit byt v Praze. Jejich finanční možnosti byly omezené. Měli sice peníze z prodeje nemovitosti, bylo to ale o 10 % míň, než byla běžná tržní cena požadovaného typu bytu. Vzhledem k předdůchodovému věku si nechtěli vzít hypotéku. Navíc měli specifické nároky na byt: Musel být jen na Praze 9 kvůli práci. Ne výš než ve 3. patře. O rozloze asi 40–50 m². A zásadně s balkonem. Zejména poslední požadavek výrazně zúžil možnosti, protože byty o téhle rozloze mívají balkon jen zřídka. Je to specifičnost bydlení v Praze.

Více referenci
 • Jak jsem postupovala

  Napadlo mě, že řešením by mohla být aukce. Nákup nemovitostí přes aukce má svá specifika a pro nezkušené kupující může být obtížný a riskantní. Klienti ale měli mě.

  Protože s koupí bytu nijak nespěchali, mohla jsem na aukcích nějaký čas monitorovat nabízené nemovitosti. Nakonec jsem našla vhodný byt. Klientům se líbil, a tak jsem jim pomohla zaregistrovat se do aukce a vložit požadovanou dražební jistotu.

Výsledek


Moji klienti koupili byt za 70% tržní ceny. Česká vláda navíc během karantény zrušila zákon o dani z nabytí nemovitostí ve výši 4%. Takže nakonec byl byt za 66% jeho běžné ceny, a to i s parkováním.

 • Moje řešení

  Na základě plné moci jsem pak klienty na aukci zastupovala. Na aukcích začíná vyjednávání na 70 % odhadované ceny nemovitosti. Díky tomu je šance nemovitost koupit levněji. V Praze je ale často o nemovitosti větší zájem a kupující v zápalu přihazovaní dokážou konečnou částku zvednout i nad reálnou tržní cenu. A pak už aukce tak výhodná není.

  V tomhle případě zasáhlo štěstí a Covid. Byla jsem jediným účastníkem.

Tatiana nám pomohla v obtížné situaci a přišla s nestandardním a podle našeho názoru nereálným řešením. Váhali jsme, jestli se aukce účastnit. Ale Tatiana nám vše podrobně vysvětlila a naše pochyby rozptýlila. Výsledek předčil všechna naše očekávání! Koupili jsme vynikající byt v nové budově, v klidné oblasti a také s parkováním, což jsme původně ani neřešili. Navíc nám pomohla i s převodem elektřiny. My jsme na Tatianu dostali doporučení od známých a moc rádi ho předáme dál, protože nám neskutečně pomohla

Tatyana a Aleksandr Churpitoví, kupujicí bytu

Jak jsem pro zahraničního investora na dálku prodávala činžovní dům
Realizace №5
Jak jsem pro zahraničního investora na dálku prodávala činžovní dům
Jak jsem pro zahraničního investora na dálku prodávala činžovní dům
 • Případ

  Od zahraničního klienta jsem obdržela poptávku na koupi bytového domu v Praze za účelem investice, následné rekonstrukce a prodeje bytových jednotek.

Více referenci
 • Moje řešení

  Nabídla jsem mu bytový dům s dobrou dopravní dostupností, který se nacházel na Praze 10 ve Strašnicích nedaleko stanice metra Skalka. Dům měl 16 bytů, dva nebytové prostory, dvě garáže a parkování pro 5 aut na vlastním pozemku. Díky tomu představoval ideální objekt pro zamýšlenou investici. Prodejní cena odpovídala možnostem mého klienta. Současný vlastník dům dostal v restituci již obsazený nájemníky, kteří za socialistického režimu získali nájemní smlouvy na dobu neurčitou s fixovanou výší nájemného.

  Podle českého práva se v takové situaci musí nájemcům v domě poskytnout buď jiné bydlení, nebo finanční odstupné.

  Investor se rozhodl dům koupit a dal mi následující pokyny:

  • Dům rozdělit na samostatné jednotky – byty a nebytové prostory. Ty sice existovaly fyzicky, ale ne v dokumentaci. Celý dům figuroval v katastru nemovitostí jako jeden objekt. Aby bylo možné v něm prodat byty, musel být rozdělen zvláštním prohlášením vlastníka (zvláštním notářským zápisem).
  • Projednat s každým nájemníkem podmínky a dohodnut se na vystěhování.
  • Provést v domě opravy a prodat byty samostatně za tržní cenu.

  Jelikož investor nedisponoval dostatkem finančních prostředků na vyplacení všech nájemníků najednou, byty jsem vystěhovávala postupně po dobu jednoho roku. Z šestnácti bytů šest nájemců souhlasilo s peněžitou odměnou (odstupné), protože měli jiné bydlení. Dva starší lidé mě požádali, abych jim zajistila místo v domově seniorů. Ostatním nájemcům jsem našla vhodné náhradní bydlení.

  Následovala rekonstrukce fasády, společných častí domu a pozemku se zahradou, která trvala tři měsíce. Došlo i na opravu vchodu a bytové prostory jsme vymalovali. To vše přidalo celému objektu na atraktivitě. Jednotky nebyly velké, což se nám hodilo, protože na trhu je po malých bytech obrovská poptávka. Navíc měla polovina z nich balkón nebo terasu. Prodej tak trval pouhé 4 měsíce a plná realizace projektu zabrala celkem 1 rok a 7 měsíců. Ziskovost projektu pro investora byla 44%.

Spolupráce s profesionálem se vždy vyplatí a Tatiana je v oboru realit zkušený expert. Po celou dobu jsem pobýval v zahraničí, takže celý projekt realizovala bez mé fyzické přítomnosti pouze na základě plné moci. Jsem spokojen i s finančním výsledkem. Tatianu mohu doporučit jako zkušeného investora, který ví, jak najít vhodný objekt a určit jeho investiční potenciál, a také jako realitní makléřku, která umí tento potenciál realizovat.

Igor Bailo, vlastník nemovitosti

Jak jsem splnila náročné požadavky amerického vědce na bydlení v Praze
Realizace №6
Jak jsem splnila náročné požadavky amerického vědce na bydlení v Praze
Jak jsem splnila náročné požadavky amerického vědce na bydlení v Praze
 • Případ

  Můj stálý klient PhDr. Alexander Deineka z Fyzikálního Ústavu České Akademie věd mě oslovil s žádostí o nalezení bytu k pronájmu pro vědce z Ameriky, který přijede do České republiky pracovat na šest měsíců. Byt měl být umístěn 10 minut chůze od budovy ANCHR a mít také dobrou opravní dostupnost do centra. Mezi další důležitá kritéria patřil i požadavek na vysoký standard vybavení (po rekonstrukci, nový nábytek, myčka v kuchyni a další domácí spotřebiče).

  Kromě toho byt neměl být umístěn v bytovém domě v rezidenční čtvrti, ale v malé budově typu vila s několika bytovými jednotkami, vlastní zahradou a bazénem.

Více referenci
 • Moje řešení

  Složitost úkolu spočívala v tom, že vilová čtvrť v požadované části Prahy byla malá.

  Proto jsem prostřednictvím pošty distribuovala letáky s poptávkou a zveřejnila příspěvek ve skupině obyvatel této lokality na Facebooku.

  Poté se mi ozval majitel vily, kterému se zrovna týden předtím uvolnil jeden ze tří bytů. Vila měla malý pozemek se zahradou a moderní vybavení bytu také odpovídalo našim požadavkům. Chyběl však bazén. Zástupce ANCHR poskytl americkému kolegovi video, fotografie a plány bytu, a ten byl nadšen a souhlasil s jeho pronajmutím i bez bazénu.

S Tatianou spolupracujeme již mnoho let a jsme vždy spokojeni s kvalitou její práce - rychlostí a přesností výběru nemovitosti podle daných parametrů.

PhDr. Alexander Deineka, vedoucí oddělení optiky, ANCHR

Prodej secesního objektu bývalé školy v obci Zamachy, okres Mladá Boleslav
Realizace №7
Prodej secesního objektu bývalé školy v obci Zamachy, okres Mladá Boleslav
Prodej secesního objektu bývalé školy v obci Zamachy, okres Mladá Boleslav
Prodej secesního objektu bývalé školy v obci Zamachy, okres Mladá Boleslav
Prodej secesního objektu bývalé školy v obci Zamachy, okres Mladá Boleslav
Prodej secesního objektu bývalé školy v obci Zamachy, okres Mladá Boleslav
Prodej secesního objektu bývalé školy v obci Zamachy, okres Mladá Boleslav
Prodej secesního objektu bývalé školy v obci Zamachy, okres Mladá Boleslav
Prodej secesního objektu bývalé školy v obci Zamachy, okres Mladá Boleslav
Prodej secesního objektu bývalé školy v obci Zamachy, okres Mladá Boleslav
Prodej secesního objektu bývalé školy v obci Zamachy, okres Mladá Boleslav
Prodej secesního objektu bývalé školy v obci Zamachy, okres Mladá Boleslav
 • Případ
  Ráda prodávám nemovitosti, které ,,mají duši´´.

  A přesně to byl případ objektu postaveného v roce 1910, který mnoho let sloužil jako škola pro dvě malé obce.

  Okamžitě mě zaujal svou secesní fasádou se sochou Jana Komenského a velkým pozemkem se vzrostlou starou lípou.

  Nemovitost se dělila na dvě samostatné části, z nich každá měla svůj vlastní vchod. V jedné sekci byla původně škola s velkou místností pro výuku a s příslušenstvím, druhou část pak využívali učitelé jako ubytovnu.

  Objekt stál na okraji malé klidné obce a disponoval velkým půdním prostorem vhodným k rozšíření stávající plochy.

Více referenci
 • Jak jsem postupovala
  Původnímu majiteli jsem navrhla, aby před zahájením prodeje provedl úklid vnitřních prostor včetně sklepa a půdy, posekal zahradu a pokácel suché stromy a keře před budovou, protože kvůli nim celý prostor působil velmi zanedbaně.

  Přestože s navrženým postupem souhlasil, neměl prostor se tomu věnovat, a tak jsem se nabídla, že vše zařídím sama.

  Poté pozvala jsem fotografa a kameramana, který s pomocí dronu natočil video s pohledem na okolí nemovitosti. Potenciální zájemci se tak mohli přesvědčit o její výhodné poloze v klidné obci obklopené přírodou.

  Grafik připravil 2D a 3D půdorysy. Poté jsem spustila inzerci, která obsahovala podrobný popis všech možných variant využití nemovitosti.

 • Moje řešení
  Dům vyžadoval kompletní rekonstrukci, což jsem v tomto případě hodnotila spíše jako výhodu.

  Díky tomu se nabízela spousta možností k jeho využití.

  Mohl sloužit například jako rodinné sídlo, malý hotel nebo penzion s možností použití výukové místností na organizaci víkendových seminářů či kurzů, nebo jako sídlo firmy. Blízkost Prahy a Mladé Boleslavi všem těmto variantám nasvědčovala.

Tatiana dokázala prodat hned tři mé nemovitosti, které jsem původně považoval za zcela neprodejné. Navíc za cenu, která předčila moje očekávání! Tatiana umí nemovitosti nejen dobře ohodnotit, ale také je za navrženou cenu prodat. Co jiného říct, než že její služby realitní makléřky mohu všem doporučit.

Rodina Mašků

Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Realizace №8
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
Rychlý prodej bytu na Praze 9 ve Vysočanech, ulice Spojovací
 • Případ
  Když se na mě obrátili manželé z Prahy s tím, že potřebují prakticky okamžitě prodat byt 2+1 ve Vysočanech, neváhala jsem a nabídla jim svou pomoc.

  Čas hrál v jejich případě opravdu zásadní roli, protože právě složili zálohu na koupi rodinného domu a zavázali se do 1,5 měsíce zaplatit celou kupní cenu.

  Prodat rychle menší byt v Praze se mi nezdálo jako neřešitelný úkol. Na prohlídce jsem ovšem zjistila, že věc bude trochu složitější, než se zprvu zdálo.

  Byt měl totiž několik zásadních nevýhod. Přestože se jednalo o přízemní jednotku, jedna jeho část byla ve skutečnosti suterénní, jelikož samotný obytný dům stál ve svahu. Navíc ho obýval nájemník, který měl smlouvu s tříměsíční výpovědní lhůtou. Byt po dlouhých letech pronajímání potřeboval velkou rekonstrukci, a to včetně topení, protože současné vytápění jedním topidlem WAW nebylo dostačující. Úpravy a renovace pak vyžadoval i celý objekt, zejména pak stará nezateplená fasáda domu s opadanou omítkou. Dojem kazil i neudržovaný dvorek, na který vedla okna bytu.

  Majitelé si všechny nevýhody dobře uvědomovali, a proto chtěli byt prodat jen za 2 800 000 Kč.

Více referenci
 • Jak jsem postupovala
  Nejprve jsem kontaktovala výbor společenství vlastníků jednotek domu, abych zjistila, jak hospodaří, a jaké mají plány s fondem oprav. Zjistila jsem, že pomocí prostředků z fondu už zaplatili novou střechu, nechali vyměnit stoupačky a dalším krokem bude rekonstrukce a zateplení fasády a renovace dvorku. Požádala jsem o zápis ze schůze SVJ, abych měla veškeré informace potvrzené černé na bílém.

  Dále jsem poprosila o vyklizení nepořádku ze dvorku, což odmítli s tím že, úklid proběhne během rekonstrukce.

  Následně jsem pro současného nájemníka začala hledat jiný vhodný byt, aby manželé nemuseli podávat výpověď a čekat na ukončení výpovědní lhůty.

Majitelům jsem navrhla prodejní cenu 3 350 000 Kč a během 3 týdnů za ni byt také prodala.

Mohlí složit kupní cenu na rodinný dům včas.

Byt koupil ho mladý svobodný muž, kterého nalákala cena a nebál se rekonstrukce, protože si byt chtěl předělat podle sebe. Jako elektrikář navíc počítal s tím, že topení a ohřev vody vyřeší svépomocí elektrickým kotlem. Většinu času pobýval pracovně v zahraničí, takže byt koupil v podstatě online. V inzerátu si ho důkladně prohlédl ve 3D vizualizaci a na osobní prohlídku, která se konala hned další den, poslal svého kamaráda. Následně mě požádal o zaslání rezervační smlouvy, kterou podepsal a poslal zpět spolu se zálohou. Hypotéku už měl předjednanou, takže jsem během pouhých 10 dnů už podávala kupní smlouvu na katastr.

 • Moje řešení
  Navrhla jsem majitelům aby:

  Byt vymalovali, uklidili, na okna nainstalovali nové žaluzie a pověsili závěsy.

  Do suterénní částí bytu umístili dva elektrické přímotopy.

  Vyklidili na vlastní náklady nepořádek ze společného dvorku, což zpříjemnilo pohled z oken jednotky.

  Během týdne jsem našla pro nájemníka vhodný byt. Poté, co se odstěhoval a byla dokončena rekonstrukce i úklid, jsem provedla homestaging dle vlastního designu a připravila byt na focení.

  Po focení jsem zajistila přípravu 3D vizualizace bytu a nakreslení 2D a 3D půdorysů.

  V textu inzerátu jsem uvedla, že v domě příští rok proběhne rekonstrukce, a jako důkaz jsem přiložila zápis ze schůze SVJ.

Když jsme s manželkou konečně našli náš vysněný dům, neváhali jsme a ihned složili zálohu, přestože jsme ještě neměli kupce na náš pražský byt. Ten jsme ale museli prodat velmi rychle, aby nám záloha nepropadla a o dům jsme nepřišli. Tatianu nám doporučil známý a s její prací jsme byli opravdu spokojeni, jelikož se jí podařilo ve stanovené lhůtě náš byt prodat. Děkujeme!

Roman a Vitalina Varvaryncovi, kupujicí i prodávající

Prodej rodinného domu v Benátkách nad Jizerou formou aukci o 300 000 Kč navíc
Realizace №9
Prodej rodinného domu v Benátkách nad Jizerou formou aukci o 300 000 Kč navíc
Prodej rodinného domu v Benátkách nad Jizerou formou aukci o 300 000 Kč navíc
Prodej rodinného domu v Benátkách nad Jizerou formou aukci o 300 000 Kč navíc
 • Případ

  Spolupráci s klientem jsem jako vždy zahájila tím, že jsem navštívila prodávaný dům, abych po zjištění jeho stavu a přesné lokality mohla určit jeho cenu. Každá nemovitost má své klady a zápory a ani tento dům nebyl vyjímkou.

  Předností měl hned několik:

  Byl postaven před 10 lety, takže se jednalo o nový dům se zateplenou fasádou a nízkou energetickou náročností. Stál v tiché ulicí blízko centra města a jeho rozlehlá půda nabízela potenciál pro výstavbu dalších pokojů. V obývacím pokoji byl připraven prostor s přípojkou na krb. Sice ji dosud nikdo nevyužíval, v případě rodinného domu ale znamenala nespornou výhodu.

  Dům měl ovšem také hned několik nevýhod.

  Tou první byl malý pozemek a zahrada, což u rodinného domu znamená, že nejspíš nebude příliš vhodný pro rodiny s dětmi, které často požadují větší zahradu s možností umístění bazénu a dětského hřiště. Mnoho prostoru nenabízel ani vnitřek domu. Jeho celková výměra byla pouze 72 m² a měl jen dva velmi malé pokoje. V neprospěch domu hrálo také to, že ho majitel používal víceméně jako ubytovnu a pronajímal ho lidem nižší sociální třídy.

Více referenci
 • Jak jsem postupovala
  Majiteli jsem hned na začátku vysvětlila, že současné prostředí a stav nemovitosti nedovolí vytěžit za ni maximální možnou cenu.

  Navrhla jsem mu proto, aby nájemníky vystěhoval, dům zrekonstruoval a zajistil i výměnu starší kuchyňské linky, která byla v zanedbaném stavu.

  Majitel však můj návrh odmítl s tím, že tak přijde o zisk z pronájmu. Nakonec se rozhodl, že dům zkusí prodat svépomocí přes inzerát.

  Po dvou měsících se mi ale znovu ozval. Sdělil mi, že díky vlastní zkušenosti pochopil, jak špatně dům působí na zájemce, uvědomil si, že je v tomto stavu neprodejný, a tudíž souhlasí s mnou navrženým postupem prodeje.

O dům projevilo vážný zájem hned několik potenciálních kupců, proto jsem při jeho prodeji použila formu aukce.

Nakonec se prodal za částku o 300 000 Kč vyšší, než byla jeho startovací cena.

Od začátku prodeje do složení rezervační zálohy to trvalo pouhých 20 dní.

Majitel se tak na vlastní oči sám přesvědčil, jak důležité je nemovitost k prodeji dobře připravit.

 • Moje řešení
  Majiteli jsem hned na začátku vysvětlila, že současné prostředí a stav nemovitosti nedovolí vytěžit za ni maximální možnou cenu.

  Navrhla jsem mu proto, aby nájemníky vystěhoval, dům zrekonstruoval a zajistil i výměnu starší kuchyňské linky, která byla v zanedbaném stavu. Majitel však můj návrh odmítl s tím, že tak přijde o zisk z pronájmu. Nakonec se rozhodl, že dům zkusí prodat svépomocí přes inzerát.

  Po dvou měsících se mi ale znovu ozval. Sdělil mi, že díky vlastní zkušenosti pochopil, jak špatně dům působí na zájemce, uvědomil si, že je v tomto stavu neprodejný, a tudíž souhlasí s mnou navrženým postupem prodeje.

Když nám Tatiana na začátku naší spolupráce radila, jak máme připravit dům k prodeji, moc se nám to nezamlouvalo. Nechtělo se nám vystěhovat dobře platící nájemníky, dělat rekonstrukci a navíc kupovat novou kuchyňskou linku a spotřebiče. Rozhodli jsme se proto, že si nemovitost prodáme sami. Po dvou měsících neúspěšných pokusů jsme ale nakonec rádi dali na Tatiany doporučení a nechali vše na ní. A to se nám vyplatilo. Už za měsíc byl dům prodaný a my pochopili, proč se vyplatí svěřit se do rukou profesionálního makléře.

Robert Danča, prodávající domu

Jak jsem skeptickému majiteli bývalé zemědělské stavby vydělala 1,3 mln.Kč navíc
Realizace №10
Jak jsem skeptickému majiteli bývalé zemědělské stavby vydělala 1,3 mln.Kč navíc
Jak jsem skeptickému majiteli bývalé zemědělské stavby vydělala 1,3 mln.Kč navíc
Jak jsem skeptickému majiteli bývalé zemědělské stavby vydělala 1,3 mln.Kč navíc
 • Případ
  Jeden můj stálý klient se na mě obrátil s tím, že by chtěl prodat budovu, která v minulosti sloužila jako chlév.

  Objekt, který nikdo nepoužíval více než 30 let, stál na okraji malé obce a měl rozlehlou zastavěnou plochu ve velikosti 900 m².

  Majitel počítal s tím, že budovu prodá společně s přístupovou cestou, která k ní vedla, což byla velká výhoda.

  Cenu se představoval 1 500 000 Kč, ale měl pocybnosti o tom jestlí o nemovitost bude vůbec zájem.

Více referenci
 • Jak jsem postupovala
  Nejprve jsem si v územním plánu obcí zjistila, na jaké účely se objekt může používat.

  Mé další kroky vedly na zastupitelstvo obcí, kde jsem s jeho představiteli prodiskutovala, jaké by bylo nejvhodnější použití budovy z pohledu obce.

Cenová představa majitele byla 1 500 000 Kč.

Zjistila jsem informace o potenciálu vyúžití nemovitosti a navrhla jsem cenu vyšší o 1 300 000 Kč.

Nemovitost jsem ohodnotila na 2 800 000 Kč a také jsem ho během 6 měsíců za tuto cenu prodala.

 • Výsledek : 1 300 000 Kč navíc pro majitele nemovitosti.

  Přestože jsem se snažila najít developera, který by objekt použil na výstavbu domova pro seniory, nemovitost nakonec koupila společnost PPL, která ji plánovala využít jako sklad.

  Zástupci firmy požadovali, aby bylo u budovy kromě přístupové cesty také parkoviště.

  Jejich požadavek jsem vyřešila tak, že jsem kontaktovala majitele sousedního pozemku a zeptala se ho, zda by neměl zájem ho prodat. Soused s mým návrhem souhlasil, a tak jsem zcela nečekaně místo jedné nemovitosti prodala hned dvě.

  • Moje řešení
   V platném územním plánu obce jsem zjistila, že objekt se může přestavět a používat pro dočasné ubytování návštěvníků (např. penzion, hotel atd.), či předělat na zaměstnanecké byty, administrativní objekt nebo také sklad.

   Tak široké možnosti mě překvapily a nadchly, ale věděla jsem, že budoucí majitel bude k realizaci přestavby potřebovat podporu obcí, a proto jsem iniciovala setkání se členy zastupitelství.

   Od nich jsem se dozvěděla, že by v obci rádi vytvořili nové pracovní příležitosti, a proto by uvítali vybudování domova pro seniory. Dali mi ovšem najevo, že se nebudou bránit ani dalším možnostem využití, protože jejich hlavním zájmem je prospěch obce. Dohodli jsme se na tom, že s každým zájemcem o koupi proberou, co s nemovitostí zamýšlí, posoudí jeho záměr a sdělí mi svůj názor. Takový postoj se mně zdál rozumný a možností, jak by se dal objekt využít, jsem viděla mnoho.

   Na základě zjíštěných informaci o potemciálu nemovitosti návrhla jsem majiteli prodejní cenu 2 800 000 Kč.

   Byl skeptický, ale s návrhem ceny souhlasil.

   U architekta jsem objednala studii, která by obsahovala návrh možností na využití objektu bývalého kravína, a to ve dvou variantách. První počítala s jeho rekonstrukcí, druhá pak s jeho zbouráním a novou výstavbou. Budovu jsem začala nabízet hned v několika variantách využití. Také jsem kontaktovala firmy, které se zabývají výstavbou a provozem domovů pro seniory.

  Tatiana dokázala prodat hned tři mé nemovitosti, které jsem původně považoval za zcela neprodejné. Navíc za cenu, která předčila moje očekávání! Tatiana umí nemovitosti nejen dobře ohodnotit, ale také je za navrženou cenu prodat. Co jiného říct, než že její služby realitní makléřky mohu všem doporučit.

  Rodina Mašků

  Jak jsem prodala rodinný dům o 1 milion dráž
  Realizace №11
  Jak jsem prodala rodinný dům o 1 milion dráž
  Jak jsem prodala rodinný dům o 1 milion dráž
  Jak jsem prodala rodinný dům o 1 milion dráž
  Jak jsem prodala rodinný dům o 1 milion dráž
  Prodej rodinného domu v obcí Čím, okres Pribram,ve vzdálenosti 5 km od známé rekreační oblasti Slapy
  • Případ

   Moje klientka z Prahy se na mě obrátila s tím, že by ráda prodala dům, který léta využívala jako rekreační bydlení. Její cenová představa byla 4 500 000 Kč.

   Navrhla jsem jí setkání na prodávaném objektu, abych mohla zhodnotit jeho polohu a stav.

   Zjistila jsem, že celý dům prošel kompletní rekonstrukcí včetně izolace, nové střechy, fasády, rozvodu elektřiny a vody, a jeho větší část byla obydlená a udržovaná. Ve zbylé části nemovitosti, kterou tvořily dva pokoje, velká hala a chodba, rekonstrukce neproběhla, protože majitelce k rekreaci stačily pouze zrekonstruované prostory a ostatní místnosti nevyužívala.

   Dům měl velkou zastavěnou plochu 255 m² a stejně rozsáhlý půdní prostor připravený na výstavbu další obytné plochy.

  Více referenci
  • Jak jsem postupovala
   Po návštěvě nemovitosti jsem už jen na základě její lokality a velikosti mohla určit dvě skupiny eventuálních zájemců.

   První skupinu dle mého odhadu tvořili lidé, kteří hledají rodinný dům k bydlení. Nemovitost s velkou užitnou plochou v blízkosti Příbrami a Prahy, která se nachází nedaleko dálnice, představovala pro tento typ zájemců ideální volbu. Díky dvěma samostatným vchodům a svým velkorysým rozměrům navíc dům nabízel možnost rozdělení na dvougenerační bydlení. Důležitou roli hrál i fakt, že se po lockdownu mnoho Pražanů rozhodlo prodat byt v Praze a vyměnit ho za dům v blízkosti města s dobrým spojením do metropole.

   Druhou skupinu zájemců jsem pak odhadovala na osoby, které hledají rekreační nemovitost v žádané oblasti Slap. Tuto variantu jsem ale vzhledem k velké užitné ploše domu považovala za méně pravděpodobnou.

   Aby se dům prodal za maximální možnou cenu, bylo v obou případech nutné udělat několik přípravných kroků.

  Cenová představa majitelky byla 4 500 000 Kč.

  Do rekonstrukce investovala 300 000 Kč.

  Dům jsem ohodnotila na 5 800 000 Kč a také jsem ho během 3 měsíců za tuto cenu prodala.

 • Výsledek : 1 mln. Kč navíc pro majitele nemovitosti.

  Jeho řádná příprava k prodeji se velmi vyplatila, jelikož díky ní neexistoval žádný faktický důvod ke snížení ceny. Když někteří zájemci zkoušeli vyjednávat o slevě, zůstávala jsem neoblomná.

  Následně mi majitelka přiznala, že vůbec nečekala, že se dům se za tuto cenu prodá. Sama na něj totiž pohlížela jako na rekreační nemovitost a neviděla jeho opravdový potenciál.

  Dům nakonec koupila mladá rodina s dvěma dětmi, která ho plánovala postupně předělat na dvougenerační bydlení, část pronajímat a časem pak u sebe ubytovat starší rodiče.

  • Moje řešení

   Navrhla jsem majitelce, aby:

  • Dokončila rekonstrukci domu, konkrétně dvou pokojů, vstupní haly a chodby a zprovoznila druhý vchod, aby se dům mohl využívat i jako dvougenerační bydlení.

   -

  • Uklidila nepořádek na zahradě a terase a odvezla zbytečné věci z domu.

   Já jsem poté zařídila následující kroky:

  • Po dokončení rekonstrukce a úklidu jsem v rámci prezentací udělala homestaging dle vlastního designu.

  • Pozvala jsem profesionálního fotografa, který dům a zahradu vyfotil.

  • Grafik zároveň nakreslil půdorysy domu.

  • Poté jsem zajistila vytvoření 3D vizualizace, kterou dělám u každé nemovitosti, ale právě v tomto případě byla obzvlášť důležitá vzhledem ke
   vzdálenosti domu. Ve 3D matterportu si díky ní zájemce mohl už při prohlížení inzerátu projít celý dům, a dokonce i změřit místnosti a hned si
   udělat představu, jestli dům chce vidět osobně.  Moje spolupráce s Tatianou začala tím, že si prohlédla mou nemovitost a poradila mi, jak ji připravit k prodeji tak, abych za ni získala nejvyšší možnou cenu. Na základě jejího doporučení jsem udělala malou rekonstrukci a vyklidila zbytečné věci z domu a zahrady. Poté jsme s Tatianou podepsaly zprostředkovatelskou smlouvu, předala jsem jí klíče a o celý proces prodeje už jsem vůbec nemusela starat. Moje osobní zapojení bylo potřeba pouze dvakrát, a to při podpisu rezervační a následně kupní smlouvy. Tatiana mě průběžně informovala o tom, jak reagují potenciální klienti, a jestli o dům projevují zájem. Také se mi moc líbila profesionální prezentace nemovitosti na internetu, kterou Tatiana připravila, zejména pak skvěle zpracovaná 3D prohlídka domu. Velké díky!

  Katarina Voronová - majitelka nemovitosti


  Odebírejte nové články
  z mého blogu!

  Pravidelně pro vás připravuji aktuality ze světa realit a články o všem, co by vás mohlo o prodeji, koupi a investování do nemovitostí zajímat. V mém blogu zároveň najdete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy mých klientů.  Stisknutím tlačítka "Odebírat články", souhlasíte se zpracováním osobní data

  ×

  Chráníme Vaše soukromí

  Naše společnost používá soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat funkčnost stránek a zajištují, aby naše stránky fungovaly bezpečně, neustále se zlepšovaly a přizpůsobovaly vaše vyhledávání. Díky nim dokážeme lépe nabídnout obsah, který pro vás může být zajímavý a užitečný. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním všech cookies.
  Více informací
  ROZUMÍM   ZAMÍTNOUT