Realizované zakázky

Pošta v Doksanech
Realizace №1
Pošta v Doksanech
Zakázka v Doksanech byla o to povedenější, že jsem ji nakonec dokázala proměnit ve výhru pro 2 klienty – majitele nemovitosti a investora, který ji koupil.
 • Případ
  Obrátil se na mě majitel bývalé pošty v Doksanech. Nemovitost se pokusil prodat sám za 900 000 Kč, ale na inzeráty nikdo nereagoval.
Více referenci
 • Jak jsem postupovala

  Nemovitost jsem si zhodnotila a hned mi bylo jasné, že prodávající její potenciál podcenil.

  • Nemovitost leží zhruba 35 km od Prahy po dálnici. Ze stanice Ládví jezdí do města každých 40 minut autobus.
  • Dům je postavený z kamene, takže v zimě drží teplo a v létě chladí. Má vlastní pozemek vpředu i za domem.
  • A navíc leží v krásném prostředí na vysokém břehu řeky mimo povodňovou zónu.

  Všechno tohle z něj dělá ideální místo pro ty, kdo chtějí vlastní dům poblíž Prahy s pohodlným spojením do práce a školy. Dům měl 2 podlaží a vysoké podkroví. Jeho délka umožňovala rozdělit ho na 4 samostatné třípatrové řadové domy s vlastní zahradou a parkováním před domem.

Moje řešení


Nemovitost jsem prodala jako investiční.

Doba realizace: 1 měsíc

Zisk: 400 000 Kč
 • Moje řešení

  Navrhla jsem majiteli, aby zainvestoval do architekta a nechal si vypracovat projekt rozdělení nemovitosti a pozemku na 4 samostatné objekty s povolením k jejich výstavbě. Investiční cena projektu byla 200 000 Kč. Nemovitost jsem nabídla jako investiční za 1,6 milionu Kč investorovi. Developer nemovitost koupil, projekt realizoval a postavil 4 řadové domy. Stavba probíhala po etapách a všechny domy se prodaly – každý za 2 miliony Kč.


Chtěl bych poděkovat Tatianě za profesionální přístup k prodeji mé nemovitosti, konkrétně za to, že viděla její potenciál a navrhla vypracování projektu. Moje nemovitost tak vzbudila zájem developera, kterého mi také našla. Ve výsledku jsem dům prodal za víc, než jsem čekal.

Martin Žemla– majitel nemovitosti

 • 2 část případu

  Tento objekt jsem nabídla svému klientovi - developerovi a on projekt realizoval : postavil 4 řadové domy s parkováním a zahradou. Stavba probíhala po etapách - poté co jsem prodala první dům, začala výstavba druhého atd.  Všechny domy byly prodány obyvatelům Prahy, kteří se chtěli přestěhovat do rodinných domu poblíž Prahy.  Každý dům byl prodán za 2 miliony korun.S Tatianou spolupracuji už několik let a jsem jí vděčný, že mi našla objekt, který mě zajímá. Navíc s projektem a stavebním povolením, které mi umožnilo zahájit stavbu hned po jeho zakoupení. Našla také kupce pro všechny 4 domy. Mohl jsem se tedy věnovat jen výstavbě a nemusel se zabývat realitními úkoly.

Ing. Jan Kučera– developer

Prodej zámku
Realizace №2
Prodej zámku
Prodej zámku
 • Případ

  Zámek ve Velkých Všelisích v okrese Mladá Boleslav byl postaven v roce 1900 českým uhelným magnátem. V restituci ho vrátili dědicům a ti se rozhodli ho prodat. Kontaktovali mě na doporučení jiného mého klienta.

Více referenci
 • Jak jsem postupovala

  Zámek potřeboval kompletní rekonstrukci, protože za léta nepoužívání se jeho stav zhoršil. Potenciální kupci se báli, že objekt je architektonická památka a nároky památkového úřadu na rekonstrukci budou vysoké a nákladné.

  Na základě plné moci od majitele jsem kontaktovala památkový úřad. Ukázalo se, zájmem úřadu je dostat zámek znovu do kondice, a tak vyšli novému majiteli vstříc a netrvali na drahé obnově některých architektonických prvků.

Výsledek


Poté, co nám stavební úřad dal zelenou, jsem objekt prodala. Zámek koupila firma, která staví a pronajímá domovy pro seniory.

Tatiana nám neskutečně pomohla. Nevěřili jsme, že by zámek šlo prodat. Jí navržené řešení nejen urychlilo prodej nemovitostí, ale také nám umožnilo prodat ji o 30 % dráž, než jsme čekali. Chceme jí poděkovat nejen za profesionální přístup, ale i lidskost, s jakou k práci přistupuje.

Josef Mašek

Nebytový prostor v Michli
Realizace №3
Nebytový prostor v Michli
Nebytový prostor v Michli
Nebytové prostory mohou mít ve velkých městech značný potenciál. Tohle je příklad za všechny.
 • Případ

  Oslovil mě majitel nebytového prostoru v Praze v Michli ohledně prodeje. Objekt se mnoho let nevyužíval a vyžadoval kompletní rekonstrukci, včetně nové elektřiny, vody a kanalizace.

Více referenci
 • Jak jsem postupovala

  Při nabízení nemovitosti jsem zdůraznila umístění v blízkosti stanice metra. Plocha 100 m² umožňovala rozdělit objekt na 4 samostatné garsonky po 22 m². Vzhledem k tomu, že poptávka po malých bytech v Praze je dlouhodobá a vysoká, předložená nabídka zaujala manželský pár, který chtěl koupit 2 byty a následně je pronajímat.

Výsledek


Nebytový prostor jsem prodala. Zájemci nakonec za zamýšlenou částku mohli koupit nemovitost a upravit ji na 4 byty.

Chci Tatianě poděkovat. Díky jejím zkušenostem a servisu jsme celý prodej zvládli dost rychle a se ziskem pro obě strany.

Jan Štepánek– majitel nemovitosti

Dlouhodobě hledáme malé byty v Praze na pronájem. Neuvažovali jsme o možnostech nebytových prostor, ale zaujala nás cena a potenciál prostoru, jak byl popsaný v inzerátu. Můj manžel pracuje pro stavební společnost, takže nás potřeba oprav neděsila. Děkujeme Tatianě za netradiční investiční pohled, pomoc s realizací projektu a následným pronájmem všech 4 bytů.

Andrea a Jan Bilkovi

Bydlení z aukce
Realizace №4
Bydlení z aukce
Bydlení z aukce
 • Případ

  Manželský pár chtěl koupit byt v Praze. Jejich finanční možnosti byly omezené. Měli sice peníze z prodeje nemovitosti, bylo to ale o 10 % míň, než byla běžná tržní cena požadovaného typu bytu. Vzhledem k předdůchodovému věku si nechtěli vzít hypotéku. Navíc měli specifické nároky na byt: Musel být jen na Praze 9 kvůli práci. Ne výš než ve 3. patře. O rozloze asi 40–50 m². A zásadně s balkonem. Zejména poslední požadavek výrazně zúžil možnosti, protože byty o téhle rozloze mívají balkon jen zřídka. Je to specifičnost bydlení v Praze.

Více referenci
 • Jak jsem postupovala

  Napadlo mě, že řešením by mohla být aukce. Nákup nemovitostí přes aukce má svá specifika a pro nezkušené kupující může být obtížný a riskantní. Klienti ale měli mě.

  Protože s koupí bytu nijak nespěchali, mohla jsem na aukcích nějaký čas monitorovat nabízené nemovitosti. Nakonec jsem našla vhodný byt. Klientům se líbil, a tak jsem jim pomohla zaregistrovat se do aukce a vložit požadovanou dražební jistotu.

Výsledek


Moji klienti koupili byt za 70% tržní ceny. Česká vláda navíc během karantény zrušila zákon o dani z nabytí nemovitostí ve výši 4%. Takže nakonec byl byt za 66% jeho běžné ceny, a to i s parkováním.

 • Moje řešení

  Na základě plné moci jsem pak klienty na aukci zastupovala. Na aukcích začíná vyjednávání na 70 % odhadované ceny nemovitosti. Díky tomu je šance nemovitost koupit levněji. V Praze je ale často o nemovitosti větší zájem a kupující v zápalu přihazovaní dokážou konečnou částku zvednout i nad reálnou tržní cenu. A pak už aukce tak výhodná není.

  V tomhle případě zasáhlo štěstí a Covid. Byla jsem jediným účastníkem.

Tatiana nám pomohla v obtížné situaci a přišla s nestandardním a podle našeho názoru nereálným řešením. Váhali jsme, jestli se aukce účastnit. Ale Tatiana nám vše podrobně vysvětlila a naše pochyby rozptýlila. Výsledek předčil všechna naše očekávání! Koupili jsme vynikající byt v nové budově, v klidné oblasti a také s parkováním, což jsme původně ani neřešili. Navíc nám pomohla i s převodem elektřiny. My jsme na Tatianu dostali doporučení od známých a moc rádi ho předáme dál, protože nám neskutečně pomohla

Tatyana a Aleksandr Churpitoví

Jak jsem pro zahraničního investora na dálku prodávala činžovní dům
Realizace №5
Jak jsem pro zahraničního investora na dálku prodávala činžovní dům
Jak jsem pro zahraničního investora na dálku prodávala činžovní dům
 • Případ

  Od zahraničního klienta jsem obdržela poptávku na koupi bytového domu v Praze za účelem investice, následné rekonstrukce a prodeje bytových jednotek.

Více referenci
 • Moje řešení

  Nabídla jsem mu bytový dům s dobrou dopravní dostupností, který se nacházel na Praze 10 ve Strašnicích nedaleko stanice metra Skalka. Dům měl 16 bytů, dva nebytové prostory, dvě garáže a parkování pro 5 aut na vlastním pozemku. Díky tomu představoval ideální objekt pro zamýšlenou investici. Prodejní cena odpovídala možnostem mého klienta. Současný vlastník dům dostal v restituci již obsazený nájemníky, kteří za socialistického režimu získali nájemní smlouvy na dobu neurčitou s fixovanou výší nájemného.

  Podle českého práva se v takové situaci musí nájemcům v domě poskytnout buď jiné bydlení, nebo finanční odstupné.

  Investor se rozhodl dům koupit a dal mi následující pokyny:

  • Dům rozdělit na samostatné jednotky – byty a nebytové prostory. Ty sice existovaly fyzicky, ale ne v dokumentaci. Celý dům figuroval v katastru nemovitostí jako jeden objekt. Aby bylo možné v něm prodat byty, musel být rozdělen zvláštním prohlášením vlastníka (zvláštním notářským zápisem).
  • Projednat s každým nájemníkem podmínky a dohodnut se na vystěhování.
  • Provést v domě opravy a prodat byty samostatně za tržní cenu.

  Jelikož investor nedisponoval dostatkem finančních prostředků na vyplacení všech nájemníků najednou, byty jsem vystěhovávala postupně po dobu jednoho roku. Z šestnácti bytů šest nájemců souhlasilo s peněžitou odměnou (odstupné), protože měli jiné bydlení. Dva starší lidé mě požádali, abych jim zajistila místo v domově seniorů. Ostatním nájemcům jsem našla vhodné náhradní bydlení.

  Následovala rekonstrukce fasády, společných častí domu a pozemku se zahradou, která trvala tři měsíce. Došlo i na opravu vchodu a bytové prostory jsme vymalovali. To vše přidalo celému objektu na atraktivitě. Jednotky nebyly velké, což se nám hodilo, protože na trhu je po malých bytech obrovská poptávka. Navíc měla polovina z nich balkón nebo terasu. Prodej tak trval pouhé 4 měsíce a plná realizace projektu zabrala celkem 1 rok a 7 měsíců. Ziskovost projektu pro investora byla 44%.

Spolupráce s profesionálem se vždy vyplatí a Tatiana je v oboru realit zkušený expert. Po celou dobu jsem pobýval v zahraničí, takže celý projekt realizovala bez mé fyzické přítomnosti pouze na základě plné moci. Jsem spokojen i s finančním výsledkem. Tatianu mohu doporučit jako zkušeného investora, který ví, jak najít vhodný objekt a určit jeho investiční potenciál, a také jako realitní makléřku, která umí tento potenciál realizovat.

Igor B.

Jak jsem splnila náročné požadavky amerického vědce na bydlení v Praze
Realizace №6
Jak jsem splnila náročné požadavky amerického vědce na bydlení v Praze
Jak jsem splnila náročné požadavky amerického vědce na bydlení v Praze
 • Případ

  Můj stálý klient PhDr. Alexander Deineka z Fyzikálního Ústavu České Akademie věd mě oslovil s žádostí o nalezení bytu k pronájmu pro vědce z Ameriky, který přijede do České republiky pracovat na šest měsíců. Byt měl být umístěn 10 minut chůze od budovy ANCHR a mít také dobrou opravní dostupnost do centra. Mezi další důležitá kritéria patřil i požadavek na vysoký standard vybavení (po rekonstrukci, nový nábytek, myčka v kuchyni a další domácí spotřebiče).

  Kromě toho byt neměl být umístěn v bytovém domě v rezidenční čtvrti, ale v malé budově typu vila s několika bytovými jednotkami, vlastní zahradou a bazénem.

Více referenci
 • Moje řešení

  Složitost úkolu spočívala v tom, že vilová čtvrť v požadované části Prahy byla malá.

  Proto jsem prostřednictvím pošty distribuovala letáky s poptávkou a zveřejnila příspěvek ve skupině obyvatel této lokality na Facebooku.

  Poté se mi ozval majitel vily, kterému se zrovna týden předtím uvolnil jeden ze tří bytů. Vila měla malý pozemek se zahradou a moderní vybavení bytu také odpovídalo našim požadavkům. Chyběl však bazén. Zástupce ANCHR poskytl americkému kolegovi video, fotografie a plány bytu, a ten byl nadšen a souhlasil s jeho pronajmutím i bez bazénu.

S Tatianou spolupracujeme již mnoho let a jsme vždy spokojeni s kvalitou její práce - rychlostí a přesností výběru nemovitosti podle daných parametrů.

PhDr. Alexander Deineka, vedoucí oddělení optiky, ANCHR


Odebírejte nové články
z mého blogu!

Pravidelně pro vás připravuji aktuality ze světa realit a články o všem, co by vás mohlo o prodeji, koupi a investování do nemovitostí zajímat. V mém blogu zároveň najdete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy mých klientů.

Stisknutím tlačítka "Odebírat články", souhlasíte se zpracováním osobní data

×